Predvolebná kampaň po martinsky

Autor: Pavol Zemko | 1.10.2014 o 15:25 | (upravené 2.10.2014 o 14:31) Karma článku: 5,80 | Prečítané:  2052x

Na martinskej radnici panujú veľké obavy a zúfalstvo z najbližších volieb. Nepokoj súčasných mocných v Martine vedie až k tomu, že využívajú svoj dosah na novinárov i verejných funkcionárov v meste a pokúšajú sa cenzurovať oponentov. Márna snaha.

 

Predvolebné kortešačky mám v podstate rád. Voličom sa dostáva viac pozornosti, neriešiteľné problémy sa začínajú riešiť (niekedy aj po ôsmych rokoch), seniori si zatancujú, pochutia si na gulášikoch a grilovačkách a schuti si zaspievajú. Občan dostáva pocit dôležitosti, a pritom on dôležitý je, a stále. Občan žije stále po celý rok a nezabúda! Všetko by bolo v poriadku až na pár vecí, ktoré ma v poslednej dobe trápia a znepríjemňujú pokojný život obyvateľom nášho transparentného mesta. V mojej prezentácii som na pohľad aktívny, ale len málokto si uvedomuje, že aktivity a podujatia, ktoré organizujem, nie sú jednorazovou záležitosťou kampane. To je môj dennodenný život po celé roky a chyba možno bola v tom, že som nemal potrebu byť vytrčený za každým podujatím, ktoré som podporil alebo organizoval. Teraz však majú tieto podujatia problém s propagáciou. Napr. 26. ročník Martinskej hodinovky som ako riaditeľ pretekov a predseda atletického klubu nemohol osobne pred TV Turiec okomentovať, keďže mi redaktori povedali,  že nevedia, či môžu! Na najväčšiu športovú akciu v hale „Noc bojovníkov“, kde bolo 750 hostí radšej ani neprišli, aj keď účasť potvrdili, a to nebol prvý ročník. Zamestnanci mestského úradu sa boja so mnou verejne stretávať a robia to tajne. Je to síce napínavé, ale takto sme si férovosť v Martine určite nepredstavovali. Pre seniorov organizujem od začiatku roka v spolupráci s Olympijským klubom v Martine sériu prednášok „Zdravý životný štýl seniorov“, no na pokyn riaditeľky Turčianskej knižnice som sa do programu akosi nehodil a prednášky v knižnici nebudú... Ako kandidát na primátora si obchádzam rôzne organizácie, združenia, kluby a spoločenstvá. Nerobím rozdiely, zaujíma ma všetko - ako pracujú, aké majú problémy a ako by som im mohol pomôcť, keď budem primátor. Odozva na tieto aktivity je veľmi rýchla a operatívna, no žiaľ nátlaková pod vyhrážkami straty dotácií pre tieto subjekty, ak budú so mnou komunikovať.

Nie som konfliktný človek a ani nevyplakávam a výhražné emaily ktoré dostávam nezverejňujem, aj keď by som mohol. Mojou snahou je vytvoriť pre toto naše „najtransparentnejšie“ mesto na svete najférovejšiu predvolebnú atmosféru v celej galaxii, kde by išlo naozaj o to, aby si kandidáti získavali priazeň voličov svojou prácou, aktivitami, volebným programom. A nie vyhrážkami, cenzúrou a ohováraním protikandidátov.

A vám drahí občania nášho mesta prajem to, aby ste objektívne dokázali posúdiť kvality kandidátov a správne sa rozhodnúť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Minúta po minúte: Bratislavu čaká tretí protikorupčný pochod

Organizátori na protikorupčný protest pozvali aj premiéra Roberta Fica.

PRIMÁR

Päťdesiatnici a stres: Po päťdesiatke začne stres zabíjať

Nikto nie je stavaný na to, aby prežíval dlhodobý stres.


Už ste čítali?